Катедральний Хор Св. Йосафата

church church

В 1913 році під проводом молодого і енергійного пароха о. Йосифа Боярчука (1912-1919) та диригента Івана Зварича. зорганізовано церковний хор і був це перший український хор в Торонті.

У 1923 році на Канадській Національній Виставці наш Катедральний хор під керівництвом диригента п. Миколи Юречка виграв перше місце у конкурсі всеканадських хорів.

Відповідно до традицій, Богослужіння в Катедрі Св. Йосафата супроводжуються величальним хоровим співом. У хорі співають наші довголітні і жертвенні хористи. Від заснування і дотепер диригували хором: Петро Зварич, Микола Юречків, Петро Юндак, Михайло Войнар, Іван Ляхович, Осип Фуртак, Олег Хміль, Олена Глібович. Теперішній диригент хору - Артем Панькевич, який також є катедральним дяком від 1992 року. З 1953 р. по 2008 р., на протязі 55 років, сумлінно виконував обовязки дяка в Катедрі Св. Йосафата св. п. Микола Дулиба.

church

З нагоди святкування 15-ліття Незалежності України у серпні 2006 року, під час двотижневого перебування в Україні, Катедральний хор Св. Йосафата взяв участь у Богослуженнях у Зарваниці, у Катедрі Св. Юрія у Львові та на місці будівництва Катедрального Собору у Києві. Це стало своєрідним внеском парафії Катедри Свщ. Йосафата і одночасно української громади Торонто у величаві відзначення Незалежности України на Батьківшині.