ЛУКЖК При Катедрі Св. Священномученика Йосафата

church church

Від початків заснування Катедри Св. Йосафата серед парафіянок, які дбали про прикрасу і вивінування Божого храму, заложено Сестрицтво Апостольства Молитви. У 1928 р. за пароха о. Андрія Сарматюка (1922-1931) при нашій церкві засноване Жіноче Товариство імені св. свщ. Йосафата. У 1934 р. за пароха о. Михайла Григорійчука (1931 – 1934) “Жіноче Товариство” переіменувалося на “Братство Матері Божої Неустанної Помочі”. Пізніше, у 1946 р. наше Братство МБНП стало Відділом Ліґи Українських Католицьких Жінок Канади в Торонті.

На сьогодні Відділ ЛУКЖК при Катедрі Св. Йоса фата нараховує 50 членів, які активно працюють на терені нашої парохії, Епархії і цілої Канади. Щороку членкині часто підготовляють такі парохіяльні імпрези: Щедрий вечір, різдв’яний і передвеликодній базарі, Спільне Парафіяльне Свячене та Спільне Свячене для дітей школи св. Йосафа, річний “Чайок” і Празник св. Йосафата. З нагоди Першого Святого Причастя членкині дарують учням першопричасникам відповідні дарунки з релігійною тематикою. Ґрадуанти 8-ої кляси одержують стипендії за свої осяги, і також дарунки від Відділу.

Харитативна референтура працює з великою посвятою, члени ЛУКЖК дбають про відвідини хворих, особливо під час Великодніх і Різдвяних свят. Культ-освітня референтка приготовляє відповідні доповіді на місячні сходини на релігійні, громадські і національні теми.

Імпрезово господарська реферантура – добре зорганізована. З їх невтомної тяжкої праці користають і парафіяни св. Йосафата.

church

Відділ є споріднений із Суспільною Службою в м. Тернополі. Надає поміч сиротам і потребуючим на Україні. Відділ поважною сумою грошей причинився до закупу мамографічної машини для хворих жінок м. Львова ( проєкт Крайової Управи з нагоди 60-ліття ЛУКЖК). Відділ уділює стипендії студіюючій молоді в Канаді, Україні, Польщі, підтримують Семінарію Святого Духа та Інститут ім. Шептицького в Оттаві.

Заходом референток духовного розвитку був уряджений “День Молитви” та День Спільного Причастя.

Щороку святочно відсвятковують “День ЛУКЖК” Святою Літургією, прийняттям найсвятіших тайн і відповідною програмою в залі Катедри, де відзначують заслужених членок за їх жертвенну працю. ЛУКЖК при нашій парохії завжди працювала і працює для спільного добра нашої парохії, нашого народу де тільки він перебуває як рівнож для ближніх в потребі.